EÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ VE EGE ADİT APEX? 19 Diş Hekimliği Zirvesi

2 016-17 eğitim öğretim yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde Diş Hekimliği Kulübü olarak kurulan topluluğumuz, bir sonraki sene üniversitedeki tüm öğrencileri kapsamak amacıyla Hesira Ağız ve Diş Sağlığı Topluluğu olarak değişip büyümüştür. Kendi alanında ilk ve öncü projeler yapmak idealinde olan topluluğumuz, adını tarihte bilinen ilk diş hekimi olan Hesira’dan almıştır.

Misyonumuz; Diş hekimi adaylarının hekimlik, teknoloji ve en önemlisi insanlık kavramları ile arasındaki bağı güçlendirmek ve bu konudaki ufuklarını genişletmek; gelişen dünyada global düşünebilen, yenilikleri takip edebilen ve toplumda pozitif etki yaratabilecek hekimlerin yetişmesine katkıda bulunmak; toplumun ağız ve diş sağlığı konusundaki farkındalığını arttırmak topluluğumuzun var oluş amaçlarıdır. Diş hekimliğinin farklı alanlarına ilgi duyan tüm öğrencilerin kendilerini geliştirip üretkenliklerini arttırabilmelerinin hakları olduğu düşünüyoruz. Hesira Ağız ve Diş Sağlığı Topluluğu olarak öğrenciler ve çalışma ortaklarımızla bunun için çabalıyoruz.

Vizyonumuz ; Özellikle Ege Üniversitesi’nde eğitim gören diş hekimliği öğrencileri ile diş hekimliğinin çeşitli dallarıyla ilgilenen farklı fakülte / bölüm öğrencileri için ulaşılması kolay ve prestijli bir öğrenci topluluğu haline gelmek, misyonumuz bağlamında fikri ve projesi olan ve/veya topluluk organizasyonları içinde bulunmak isteyen tüm öğrencilerin kendilerini ait hissederek faaliyet gösterebileceği bir çatı oluşturmaktır.

“Yalnızca bugünün değil geleceğin diş hekimliği için”